Tema: Biru dan Hijau Tema: Biru dan Hijau Tema: Merah Tema: Hijau
Latar Belakang: 1 Latar Belakang: 2 Latar Belakang: 3 
Kemaskini Pada: 18 Dis 2017
Versi 8.0.2c
Jabatan Agama Islam Sarawak
 

 
Pejabat Pengarah

NamaHubungi
Haji Ismail Bin Haji Mohd Hanis
Pengarah
ihanis@sarawak.gov.my
+6082 507 077
+6082 507 241
Ainon Binti Johari
Setiausaha Pejabat
ainonj@sarawak.gov.my
+6082-507215
+6082-507241

Pejabat Timbalan Pengarah

NamaHubungi
Haji Khalidi Bin Ibrahim
Timbalan Pengarah
uski@sarawak.gov.my
082-507092 / 093
082-507241
Haironi binti Mazellas
Pembantu Tadbir
haironim@sarawak.gov.my
+6082-507093
+6082-507241

Unit Komunikasi Korporat

NamaHubungi
Helmi Nahrawi
Ketua Unit
helmin@sarawak.gov.my
082-507076
082-507241
Dayang Zuraida Bt. Awg. Sulong
Pegawai Hal Ehwal Islam
ustzzs@sarawak.gov.my
+6082 507 073
+6082 507 241
Ustazah Amal Binti Rosli
Penolong Pegawai Hal Ehwal Islam
amalr@sarawak.gov.my
+6082-507071
Adzhar Bin Drahman
Pereka
adzhard@sarawak.gov.my
082-507078

Bahagian Perancangan & Penyelidikan

NamaHubungi
Haji Khalidi Bin Ibrahim
Ketua Penolong Pengarah Kanan
uski@sarawak.gov.my
082-507092 / 093
082-507241
Haironi binti Mazellas
Pembantu Tadbir
haironim@sarawak.gov.my
+6082-507093
+6082-507241

Unit Penyelidikan

NamaHubungi
Suharman Bin Haji Edward
Ketua Unit
suharmae@sarawak.gov.my
+6082-507119
Muhammad Adib Bin Saini
Pegawai Hal Ehwal Islam
muhamas1@sarawak.gov.my
082-507108
Dayang Habsah Binti Awang Karini
Pembantu Hal Ehwal Islam
ustazahk@sarawak.gov.my
+6082-507109
Jamaludin bin Haji Hassim
Pembantu Hal Ehwal Islam
ustazjh@sarawak.gov.my
+6082-507118

Unit Perancangan

NamaHubungi
Hasroliza Binti Bolhassan
Ketua Unit
hasrolib@sarawak.gov.my
082-507120
Lizawati binti Mohamad Masri
Penolong Pegawai Hal Ehwal Islam
lizawamm@sarawak.gov.my
+6082-507109
Rosmina binti Luis
Penolong Pegawai Hal Ehwal Islam
rosminal@sarawak.gov.my
+6082-507109

Bahagian Dakwah

NamaHubungi
Ahmad Sukarno Bin Saini
Ketua Penolong Pengarah Kanan
ustazass@sarawak.gov.my
082-507094
082-507241
Zairina binti Bujang
Pembantu Tadbir
zairinab@sarawak.gov.my
+6082-507112
+6082-507241

Unit Kefahaman Islam

NamaHubungi
Shukri Bin Sarkawi
Ketua Unit
shukris@sarawak.gov.my
+6082-507094
+6082-507241
Ellysha Binti Razali
Penolong Pengarah
ellyshar@sarawak.gov.my
+6082-507113
+6082-507241
Mohd Hadi bin Rosli
Penolong Pegawai Hal Ehwal Islam
hadir1@sarawak.gov.my
+6082-507113
+6082-507241
Yusuf bin Hazemi
Penolong Pegawai Hal Ehwal Islam
usyh@sarawak.gov.my
+6082-507103
+6082-507241
Masaida Binti Epandi
Pembantu Hal Ehwal Islam
masaidae@sarawak.gov.my
+6082-507112
+6082-507241

Unit Al-Quran

NamaHubungi
Abdul Rahim bin Rashid
Ketua Unit
rahimr@sarawak.gov.my
082-507112
082-507241
Abdus Salam Bin Morshidi
Penolong Pengarah
abdussm@sarawak.gov.my
082-507102
082-507241
Hj Ismawi bin Haji Duet
Guru Pakar Al-Quran MIS
+6082-507104
+6082-507241
San'ani bin Fauzi
Penolong Pegawai Hal Ehwal Islam
ustazsf@sarawak.gov.my
082-507103
082-507241
Haji Morshidi bin Haji Udin
Guru Pakar Al-Quran MIS
+6082-507104
+6082-507241
Hajah Amnah binti Haji Ayup
Guru Pakar Al-Quran MIS
+6082-507104
+6082-507241

Unit Kemajuan Saudara Kita

NamaHubungi
Madihi Bin Jamali
Ketua Unit
madihij@sarawak.gov.my
+6082-507096
+6082-507241
Muhammad Bin Kamarudin
Penolong Pengarah
muhammk1@sarawak.gov.my
+6082-507102
+6082-507241
Hajah Rukaiah binti Haji Zen
Pembantu Hal Ehwal Islam
ustazhrz@sarawak.gov.my
+6082-507112
+6082-507241
Saat bin Osman
Pembantu Hal Ehwal Islam
saato1@sarawak.gov.my
+6082-507112
+6082-507241
Hamsiah binti Baidi
Pembantu Hal Ehwal Islam
hamsiab1@sarawak.gov.my
+6082-507112
+6082-507241
Norsuzaina Binti Abdul Ghani
Pembantu Hal Ehwal Islam
norsuzag@sarawak.gov.my
+6082-507112
+6082-507241
Mohammad Fairoz Bin Ismail
Penolong Pegawai Hal Ehwal Islam
fairozi@sarawak.gov.my
+6082-507112
+6082-507241

Bahagian Pengukuhan Pendidikan Islam

NamaHubungi
Abdul Latif Bin Abdul Karim
Ketua Penolong Pengarah
usalak@sarawak.gov.my
082-241524
082-258145
Asfalela bt Afandi
Pembantu Tadbir
asfalela@sarawak.gov.my
082-507148
082-258145

Unit Sekolah

NamaHubungi
Norhayati Binti Haji Suaidi
Ketua Unit
ustzhns@sarawak.gov.my
082-423060
082-258145
Ustazah Manisah binti Bolhi
Penolong Pegawai Hal Ehwal Islam
manisahb@sarawak.gov.my
082-507148
Ustazah Halimatussa
Pembantu Hal Ehwal Islam
ustazahd@sarawak.gov.my
082-507148
Ustaz Abdul Wahab bin Kassim
Pembantu Hal Ehwal Islam
wahabk1@sarawak.gov.my
082-507148

Unit KAFA

NamaHubungi
Encik Jaffry Bin Salleh
Ketua Unit
jaffrys@sarawak.gov.my
082-507134
082-507241
Ustaz Shahrol bin Jamah
Pembantu Hal Ehwal Islam
shahrolj@sarawak.gov.my
082-507149

Unit Kelas

NamaHubungi
Ustazah Siti Hajar binti Ramli
Ketua Unit
sitihr1@sarawak.gov.my
082-507136
Hafizah binti Ahmad
Penolong Pegawai Hal Ehwal Islam
hafizaha@sarawak.gov.my
082-507148

Bahagian Kemajuan Keluarga Islam

NamaHubungi
Ustaz Abang Borhanuddin Bin Abang Ahmad Masuine
Ketua Penolong Pengarah
ustbhaam@sarawak.gov.my
082507160
Ustazah Hanisah Bt Dato Nahrawi
Pegawai Hal Ehwal Islam
082507157
Ustazah Rogayah Bt Chek
Pegawai Hal Ehwal Islam
082507158
Ustaz Mohammad Saharuddin Bin Jamali
Pegawai Hal Ehwal Islam
082507159
Ustazah Saanah Bt Sade
Penolong Pegawai Hal Ehwal Islam
082507167
Ustazah Sakinah bt Harun
Pembantu Hal Ehwal Islam
082507175
Ustazah Sharifah Salimah Bt Wan Hashimi
Pembantu Hal Ehwal Islam
082507175
Ustazah Dayang Razimah Bt Awang Yusuf
-
082-507175
Ustaz Huzaiman Bin Amin
Pembantu Hal Ehwal Islam
082507175

Bahagian Penguatkuasaan Syariah

NamaHubungi
Wan Shaifuddin Bin Wan Madihi (Haji)
Ketua Penolong Pengarah
wanswm6@sarawak.gov.my
082-507125
082 507241
Morshidi Bin July
Penolong Pengarah
morshij1@sarawak.gov.my
082-507204
082-507241
Wan Adzman Bin Wan Abdul Rahman
Penolong Pengarah
wanawr1@sarawak.gov.my
082-507127

Bahagian Pendakwaan Syariah

NamaHubungi
Yang Arif Tuan Haji Mahiden bin Sah
Ketua Pendakwa Syarie
mahidens@sarawak.gov.my
+6082-507151

Unit Dokumentasi & Pentadbiran

NamaHubungi
Suhardi Bin Bujang
Ketua Unit/ Pegawai Syariah (Pendakwa Syarie)
suhardib@sarawak.gov.my
+6082-507153
Norlinawati binti Tuah
Penolong Pegawai Syariah
norlinat@sarawak.gov.my
+6082-507162
Khalijah binti Abeng
Penolong Pegawai Hal Ehwal Islam
khalijaa@sarawak.gov.my
+6082-507163
Harzulina binti Rahman
Pembantu Tadbir (P/O)
harzulinar@sarawak.gov.my
+6082-507164

Unit Pendakwaan Kes

NamaHubungi
Ahmad Rithauddeen bin Haji Rabaie
Ketua Unit/ Pegawai Syariah (Pendakwa Syarie)
ahmadrr@sarawak.gov.my
+6082-507152
Haji Hafizie bin Abdul Kadir
Penolong Pegawai Syariah
hafiziek@sarawak.gov.my
+6082 507162
Sebri bin Ahmad Abdullah
Penghantar Notis
sebriaa@sarawak.gov.my
+6082 507164

Unit Khidmat Nasihat

NamaHubungi
ANISAH BINTI AMIT
Ketua Unit/ Pegawai Syariah (Pendakwa Syarie)
anisaha1@sarawak.gov.my
082-507154
082-507241
Fathihin Binti Norhid
Penolong Pegawai Syariah (PAIB Miri)
fathihin@sarawak.gov.my
+6085-435819

Bahagian Kemajuan Institusi Masjid

NamaHubungi
Rafeah Binti Buang
Ketua Penolong Pengarah
rafeahb@sarawak.gov.my
+6082 507 124
+6082 507 241
Surayah Binti Basri
Pembantu Tadbir (P/O)
surayahb@sarawak.gov.my
+6082 507 107
+6082 507 241

Unit Pengurusan Masjid & Surau

NamaHubungi
Kamarulzaman bin Kawi
Ketua Unit
kamarulk@sarawak.gov.my
+6082 507 098
+6082 507 241
Nur Khairunnisa binti Othman
Pegawai Penyelaras Masjid Daerah
+6082 507 107
+6082 507 241
Norsafarina binti Sajom
Pegawai Penyelaras Masjid Daerah
+6082 507 107
+6082 507 241

Unit Takmir

NamaHubungi
Armi Binti Halit
Ketua Unit
+6082 507 107
+6082 507 241
Hanizan bin Ponijan
Pegawai Penyelaras Masjid Daerah
+6082 507 107
+6082 507 241
Zurainie binti Sahari
Pembantu Takmir
+6082 507 107
+6082 507 241

Unit Pembangunan Kariah

NamaHubungi
Izwan Syafrein Bin Ibrahim
Ketua Unit
izwansi@sarawak.gov.my
+6082 507 123
+6082 507 241
Muhammad Fadhli bin Dawek
Pegawai Penyelaras Masjid Daerah
mufada@sarawak.gov.my
+6082 507 107
+6082 507 241

Unit Latihan & Pengimarahan

NamaHubungi
Mohd. Isselahuddin Kameri
Ketua Unit
isselahk@sarawak.gov.my
+6082 507 116
+6082 507 241
Fifi Syamri bin Masri
Penolong Pegawai Hal Ehwal Islam
fifism@sarawak.gov.my
+6082 507 107
+6082 507 241

Bahagian Pengurusan Halal

NamaHubungi
Khalipah Bin Juli
Ketua Penolong Pengarah / CIO
khalipaj@sarawak.gov.my
+6082 507 150
+6082 507 241

Unit Pentadbiran & Latihan

NamaHubungi
Haji Mohamad bin Sinosi
Ketua Unit
mohamas7@sarawak.gov.my
6082 507 141
+6082 507 241
Aliyanawati binti Hiri
Pembantu Tadbir (P/O)
aliyanah@sarawak.gov.my
+6082 507 150
+6082 507 241

Unit Pemantauan & Penguatkuasaan

NamaHubungi
Wahab Sallehuddin Ling
Ketua Unit
wahabs4@sarawak.gov.my
082-507142
082-507241
Ahmad Mohar Bin Mohamad Terki
Penolong Pegawai Penguatkuasa
ahmadmmt@sarawak.gov.my
+6082 507 141
+6082 507 241
Razali Sapiee bin Kamis
Pembantu Penguatkuasa
razalisk@sarawak.gov.my
+6082 507 150
+6082 507 241
Suria Binti Ramli
Pembantu Hal Ehwal Islam
suriar@sarawak.gov.my
+6082 507 309
+6082 507 241

Unit Persijilan

NamaHubungi
Asmawaty @ Siti Asmah binti Ahmad
Ketua Unit
asmawsaa@sarawak.gov.my
+6082 507 129
+6082 507 241
Zulhazlie bin Rambli
Pegawai Hal Ehwal Islam
zulhazlr@sarawak.gov.my
+6082 507 150
+6082 507 241
Ameza Bayu Binti Othman
Penolong Pegawai Teknologi Makanan
amezabo@sarawak.gov.my
+6082 507 142
+6082 507 241

Bahagian Pentadbiran & Pengurusan Sumber

NamaHubungi
Hajah Hajiah binti Idris
Ketua Penolong Pengarah
hajiahi@sarawak.gov.my
082-507088
Dayang Norhashimah Binti Awang Hashim
Pegawai Tadbir
norhashh@sarawak.gov.my
+6082 507069
082-507089
Remaliza Binti Abdul Rahman Will
Penolong Pegawai Tadbir
remalarw@sarawak.gov.my
082-507071
082-507089
Mohamad Yusup Bin Haji Hamid
Pembantu Tadbir
yusuph@sarawak.gov.my
082-507079
082-507089

Unit Akaun

NamaHubungi
Aziz bin Sarkawi
Akauntan
azizs1@sarawak.gov.my
+6082 507 084
+6082 507 085
Ameyana Fazilla Binti Taip
Penolong Akauntan
ameyanft@sarawak.gov.my
+6082 507 066
+6082 507 085
David Jutin Ak Notel
Pembantu Tadbir (Kewangan)
davidjn@sarawak.gov.my
+6082 507 086
+6082 507 085

Pejabat Agama Islam Bahagian Kuching

NamaHubungi
RAMZEN BIN AMBI
Pegawai Agama Islam Bahagian
ramzena@sarawak.gov.my
Abang Faisah Bin Abang Bujang
Ketua Unit
faisahb@sarawak.gov.my
082-507126

Pejabat Agama Islam Bahagian Samarahan

NamaHubungi
Bahrin Bin Kawi
Pegawai Agama Islam Bahagian
bahrink@sarawak.gov.my
+6082 661 701
082-661705
Erma Suryani binti Jaafar
Penolong Pengarah
ermasj@sarawak.gov.my
+6082 661 701
Ustaz Mohamad Fazrin Bin Fadzil
Penolong Pegawai Hal Ehwal Islam
mohamaff@sarawak.gov.my
+6082 661 701

Pejabat Agama Islam Bahagian Serian
Pejabat Agama Islam Bahagian Sri Aman

NamaHubungi
Norazaman Bin Abdullah
Pegawai Agama Islam Bahagian
noraajbi@sarawak.gov.my
083-322318
083-326503

Pejabat Agama Islam Bahagian Betong

NamaHubungi
Kassim bin Mohidin
Pegawai Agama Islam Bahagian
kassimm1@sarawak.gov.my

Pejabat Agama Islam Bahagian Sarikei
Pejabat Agama Islam Bahagian Sibu
Pejabat Agama Islam Bahagian Mukah
Pejabat Agama Islam Daerah Daro
Pejabat Agama Islam Bahagian Kapit
Pejabat Agama Islam Bahagian Bintulu
Pejabat Agama Islam Bahagian Miri
Pejabat Agama Islam Bahagian Limbang
Pejabat Agama Islam Daerah Lawas