Tema: Biru dan Hijau Tema: Biru dan Hijau Tema: Merah Tema: Hijau
Latar Belakang: 1 Latar Belakang: 2 Latar Belakang: 3 

Kemaskini Pada: 24 Feb 2018
Versi 8.0.3
Jabatan Agama Islam Sarawak
 

 
Pejabat Pengarah

NamaHubungi
Haji Khalidi Bin Ibrahim
Pemangku Pengarah
uski@sarawak.gov.my
+6082 507 077
082-507241
Ainon Binti Johari
Setiausaha Pejabat
ainonj@sarawak.gov.my
+6082-507215
+6082-507241

Unit Komunikasi Korporat

NamaHubungi
Helmi Nahrawi
Ketua Unit
helmin@sarawak.gov.my
082-507076
082-507241
Dayang Zuraida Bt. Awg. Sulong
Pegawai Hal Ehwal Islam
ustzzs@sarawak.gov.my
+6082 507 073
+6082 507 241
Ustazah Amal Binti Rosli
Penolong Pegawai Hal Ehwal Islam
amalr@sarawak.gov.my
+6082-507071
Adzhar Bin Drahman
Pereka
adzhard@sarawak.gov.my
082-507078

Bahagian Dakwah

NamaHubungi
Ahmad Sukarno Bin Saini
Ketua Penolong Pengarah Kanan
ustazass@sarawak.gov.my
082-507094
082-507241
Zairina binti Bujang
Pembantu Tadbir
zairinab@sarawak.gov.my
+6082-507112
+6082-507241

Unit Kefahaman Islam

NamaHubungi
Shukri Bin Sarkawi
Ketua Unit
shukris@sarawak.gov.my
+6082-507094
+6082-507241
Ellysha Binti Razali
Penolong Pengarah
ellyshar@sarawak.gov.my
+6082-507113
+6082-507241
Mohd Hadi bin Rosli
Penolong Pegawai Hal Ehwal Islam
hadir1@sarawak.gov.my
+6082-507113
+6082-507241
Yusuf bin Hazemi
Penolong Pegawai Hal Ehwal Islam
usyh@sarawak.gov.my
+6082-507103
+6082-507241
Masaida Binti Epandi
Pembantu Hal Ehwal Islam
masaidae@sarawak.gov.my
+6082-507112
+6082-507241

Unit Al-Quran

NamaHubungi
Abdul Rahim bin Rashid
Ketua Unit
rahimr@sarawak.gov.my
082-507112
082-507241
Abdus Salam Bin Morshidi
Penolong Pengarah
abdussm@sarawak.gov.my
082-507102
082-507241
Hj Ismawi bin Haji Duet
Guru Pakar Al-Quran MIS
+6082-507104
+6082-507241
San'ani bin Fauzi
Penolong Pegawai Hal Ehwal Islam
ustazsf@sarawak.gov.my
082-507103
082-507241
Hajah Amnah binti Haji Ayup
Guru Pakar Al-Quran MIS
+6082-507104
+6082-507241
Haji Morshidi bin Haji Udin
Guru Pakar Al-Quran MIS
+6082-507104
+6082-507241

Unit Kemajuan Saudara Kita

NamaHubungi
Madihi Bin Jamali
Ketua Unit
madihij@sarawak.gov.my
+6082-507096
+6082-507241
Muhammad Bin Kamarudin
Penolong Pengarah
muhammk1@sarawak.gov.my
+6082-507102
+6082-507241
Mohammad Fairoz Bin Ismail
Penolong Pegawai Hal Ehwal Islam
fairozi@sarawak.gov.my
+6082-507112
+6082-507241
Hajah Rukaiah binti Haji Zen
Pembantu Hal Ehwal Islam
ustazhrz@sarawak.gov.my
+6082-507112
+6082-507241
Saat bin Osman
Pembantu Hal Ehwal Islam
saato1@sarawak.gov.my
+6082-507112
+6082-507241
Hamsiah binti Baidi
Pembantu Hal Ehwal Islam
hamsiab1@sarawak.gov.my
+6082-507112
+6082-507241
Norsuzaina Binti Abdul Ghani
Pembantu Hal Ehwal Islam
norsuzag@sarawak.gov.my
+6082-507112
+6082-507241

Bahagian Pengukuhan Pendidikan Islam

NamaHubungi
Abdul Latif Bin Abdul Karim
Ketua Penolong Pengarah
usalak@sarawak.gov.my
+6082 241 524
+6082 258 145
Asfalela bt Afandi
Pembantu Tadbir
asfalela@sarawak.gov.my
+6082 507 148
+6082 258 145

Unit Sekolah

NamaHubungi
Norhayati Binti Haji Suaidi
Ketua Unit
ustzhns@sarawak.gov.my
082-423060
082-258145
Ustazah Manisah binti Bolhi
Penolong Pegawai Hal Ehwal Islam
manisahb@sarawak.gov.my
082-507148
Ustazah Halimatussa
Pembantu Hal Ehwal Islam
ustazahd@sarawak.gov.my
082-507148
Ustaz Abdul Wahab bin Kassim
Pembantu Hal Ehwal Islam
wahabk1@sarawak.gov.my
082-507148

Unit KAFA

NamaHubungi
Encik Jaffry Bin Salleh
Ketua Unit
jaffrys@sarawak.gov.my
082-507134
082-507241
Ustaz Shahrol bin Jamah
Pembantu Hal Ehwal Islam
shahrolj@sarawak.gov.my
082-507149

Unit Pengendalian Kelas

NamaHubungi
Ustazah Siti Hajar binti Ramli
Ketua Unit
sitihr1@sarawak.gov.my
082-507136
Hafizah binti Ahmad
Penolong Pegawai Hal Ehwal Islam
hafizaha@sarawak.gov.my
082-507148

Bahagian Perancangan & Penyelidikan

NamaHubungi
Ustaz Abang Borhanuddin Bin Abang Ahmad Masuine
Ketua Penolong Pengarah
ustbhaam@sarawak.gov.my
+6082 507 109
+6082 507 241
Haironi binti Mazellas
Pembantu Tadbir
haironim@sarawak.gov.my
+6082-507 109
+6082-507 241

Unit Penyelidikan

NamaHubungi
Suharman Bin Haji Edward
Ketua Unit
suharmae@sarawak.gov.my
+6082-507 119
Muhammad Adib Bin Saini
Pegawai Hal Ehwal Islam
muhamas1@sarawak.gov.my
082-507108
Dayang Habsah Binti Awang Karini
Pembantu Hal Ehwal Islam
ustazahk@sarawak.gov.my
+6082-507109
Jamaludin bin Haji Hassim
Pembantu Hal Ehwal Islam
ustazjh@sarawak.gov.my
+6082-507118

Unit Perancangan

NamaHubungi
Hasroliza Binti Bolhassan
Ketua Unit
hasrolib@sarawak.gov.my
082-507120
Lizawati binti Mohamad Masri
Penolong Pegawai Hal Ehwal Islam
lizawamm@sarawak.gov.my
+6082-507109
Rosmina binti Luis
Penolong Pegawai Hal Ehwal Islam
rosminal@sarawak.gov.my
+6082-507109

Bahagian Penguatkuasaan Syariah

NamaHubungi
Ustaz Haji Wan Shaifuddin Bin Wan Madihi
Ketua Penolong Pengarah
wanswm6@sarawak.gov.my
+6082 507 125
+6082 507 241

Unit Risikan

NamaHubungi
Ustaz Yusuf bin Jamu
Ketua Unit

Unit Aduan

NamaHubungi

Unit Operasi

NamaHubungi
Wan Adzman Bin Wan Abdul Rahman
Ketua Unit
wanawr1@sarawak.gov.my
+6082 507 127
+6082 507 241

Unit Siasatan

NamaHubungi
Ustaz Haji Zamrus bin Buang
Ketua Unit

Bahagian Pendakwaan Syariah

NamaHubungi
Yang Arif Tuan Haji Mahiden bin Sah
Ketua Pendakwa Syarie
mahidens@sarawak.gov.my
+6082-507151
Harzulina binti Rahman
Pembantu Tadbir (P/O)
harzulinar@sarawak.gov.my
+6082 507 164
+6082 507 241

Unit Dokumentasi & Pentadbiran

NamaHubungi
Suhardi Bin Bujang
Ketua Unit/ Pegawai Syariah (Pendakwa Syarie)
suhardib@sarawak.gov.my
+6082-507153
Norlinawati binti Tuah
Penolong Pegawai Syariah
norlinat@sarawak.gov.my
+6082-507162
Khalijah binti Abeng
Penolong Pegawai Hal Ehwal Islam
khalijaa@sarawak.gov.my
+6082-507163

Unit Pendakwaan Kes

NamaHubungi
Ahmad Rithauddeen bin Haji Rabaie
Ketua Unit/ Pegawai Syariah (Pendakwa Syarie)
ahmadrr@sarawak.gov.my
+6082-507152
Haji Hafizie bin Abdul Kadir
Penolong Pegawai Syariah
hafiziek@sarawak.gov.my
+6082 507162
Sebri bin Ahmad Abdullah
Penghantar Notis
sebriaa@sarawak.gov.my
+6082 507164

Unit Khidmat Nasihat

NamaHubungi
ANISAH BINTI AMIT
Ketua Unit/ Pegawai Syariah (Pendakwa Syarie)
anisaha1@sarawak.gov.my
082-507154
082-507241
Fathihin Binti Norhid
Penolong Pegawai Syariah (PAIB Miri)
fathihin@sarawak.gov.my
+6085-435819

Bahagian Kemajuan Keluarga Islam

NamaHubungi
Jamaludin bin Taim
Ketua Penolong Pengarah
jamalut1@sarawak.gov.my
+6082 507 160
+6082 507 161
Mohamad Rafik bin Md Yaakop
Pembantu Tadbir
mohamrmy@sarawak.gov.my
+6082 507 175
+6082 507 161

Unit Khidmat Nasihat & Runding Cara

NamaHubungi
Ustazah Hanisah Bt Dato Nahrawi
Ketua Unit
hanisahn@sarawak.gov.my
+6082 507 157
+6082 507 161
Ustazah Sakinah bt Harun
Pembantu Hal Ehwal Islam
ustazash@sarawak.gov.my
+6082 507 175
+6082 507 161

Unit Nikah, Cerai & Rujuk

NamaHubungi
Awang Nib Zuhairi bin Awang Ahmad
Ketua Unit
nibz@sarawak.gov.my
+6082 235 050
+6082 507 161
Ustaz Mohammad Saharuddin Bin Jamali
Pegawai Hal Ehwal Islam
saharudj@sarawak.gov.my
+6082 507 159
+6082 507 161
Ustazah Dayang Razimah Bt Awang Yusuf
Pembantu Hal Ehwal Islam
razimahy@sarawak.gov.my
+6082 507 175
+6082 507 161
Ustazah Sharifah Salimah Bt Wan Hashimi
Pembantu Hal Ehwal Islam
ustasswh@sarawak.gov.my
+6082 507 175
+6082 507 161

Unit Pembangunan Keluarga Islam

NamaHubungi
Ustazah Rogayah Bt Chek
Ketua Unit
ustazarc@sarawak.gov.my
+6082 507 158
+6082 507 161
Ustaz Huzaiman Bin Amin
Pembantu Hal Ehwal Islam
huzaimia@sarawak.gov.my
+6082 507 175
+6082 507 161
Ustazah Saanah Bt Sade
Penolong Pegawai Hal Ehwal Islam
saanahs@sarawak.gov.my
+6082 507 167
+6082 507 161

Bahagian Pengurusan Halal

NamaHubungi
Khalipah Bin Juli
Ketua Penolong Pengarah / CIO
khalipaj@sarawak.gov.my
+6082 507 150 (Ext 202)
+6082 507 241

Unit Persijilan

NamaHubungi
Asmawaty @ Siti Asmah binti Ahmad
Ketua Unit
asmawsaa@sarawak.gov.my
+6082 507 129 (Ext 159)
+6082 507 241
Zulhazlie bin Rambli
Pegawai Hal Ehwal Islam
zulhazlr@sarawak.gov.my
+6082 507 140 (Ext 157)
+6082 507 241
Ameza Bayu Binti Othman
Penolong Pegawai Teknologi Makanan
amezabo@sarawak.gov.my
082-507142 (Ext 163)
+6082 507 241
Siti Maziyyah Binti Hasbi Mohamad
Pembantu Hal Ehwal Islam
sitimhm@sarawak.gov.my
+6082507150 (Ext 170)
+6082 507 241
Yusnita Bt. Yusup
Pembantu Hal Ehwal Islam
ustazayy@sarawak.gov.my
+6082507150 (Ext 170)
+6082 507 241

Unit Pemantauan & Penguatkuasaan

NamaHubungi
Wahab Sallehuddin Ling
Ketua Unit
wahabs4@sarawak.gov.my
+6082-507142 (Ext 163)
082-507241
Ahmad Mohar Bin Mohamad Terki
Penolong Pegawai Penguatkuasa
ahmadmmt@sarawak.gov.my
+6082 507 141 (Ext 158)
+6082 507 241
Razali Sapiee bin Kamis
Pembantu Penguatkuasa
razalisk@sarawak.gov.my
+6082 507 309 (Ext 204)
+6082 507 241
Suria Binti Ramli
Pembantu Hal Ehwal Islam
suriar@sarawak.gov.my
+6082 507 309 (Ext 204)
+6082 507 241

Unit Pentadbiran & Latihan

NamaHubungi
Haji Mohamad bin Sinosi
Ketua Unit
mohamas7@sarawak.gov.my
6082 507 141 (Ext 158)
+6082 507 241

Bahagian Kemajuan Institusi Masjid

NamaHubungi
Rafeah Binti Buang
Ketua Penolong Pengarah
rafeahb@sarawak.gov.my
+6082 507 124
+6082 507 241
Surayah Binti Basri
Pembantu Tadbir (P/O)
surayahb@sarawak.gov.my
+6082 507 107
+6082 507 241

Unit Latihan & Pengimarahan

NamaHubungi
Mohd. Isselahuddin Kameri
Ketua Unit
isselahk@sarawak.gov.my
+6082 507 116
+6082 507 241
Fifi Syamri bin Masri
Penolong Pegawai Hal Ehwal Islam
fifism@sarawak.gov.my
+6082 507 107
+6082 507 241

Unit Pengurusan Masjid & Surau

NamaHubungi
Kamarulzaman bin Kawi
Ketua Unit
kamarulk@sarawak.gov.my
+6082 507 098
+6082 507 241
Nur Khairunnisa binti Othman
Pegawai Penyelaras Masjid Daerah
+6082 507 107
+6082 507 241
Norsafarina binti Sajom
Pegawai Penyelaras Masjid Daerah
+6082 507 107
+6082 507 241

Unit Pembangunan Kariah

NamaHubungi
Izwan Syafrein Bin Ibrahim
Ketua Unit
izwansi@sarawak.gov.my
+6082 507 123
+6082 507 241
Muhammad Fadhli bin Dawek
Pegawai Penyelaras Masjid Daerah
mufada@sarawak.gov.my
+6082 507 107
+6082 507 241

Unit Takmir

NamaHubungi
Armi Binti Halit
Ketua Unit
+6082 507 107
+6082 507 241
Hanizan bin Ponijan
Pegawai Penyelaras Masjid Daerah
+6082 507 107
+6082 507 241
Zurainie binti Sahari
Pembantu Takmir
+6082 507 107
+6082 507 241

Bahagian Pentadbiran & Pengurusan Sumber

NamaHubungi
Puan Norita bin Bawi
Ketua Penolong Pengarah
noritab@sarawak.gov.my
+6082 507 088
+6082 507 089
Masrida binti Sarit
Pembantu Tadbir
masridas@sarawak.gov.my
+6082 507 079
+6082 507 089

Unit Pentadbiran

NamaHubungi
Remaliza Binti Abdul Rahman Will
Penolong Pegawai Tadbir
remalarw@sarawak.gov.my
+6082 507 071
+6082 507 089
Mohamad Yusup Bin Haji Hamid
Pembantu Tadbir
yusuph@sarawak.gov.my
+6082 507 079
+6082 507 089

Unit Kualiti

NamaHubungi
Puan Norita bin Bawi
Ketua Unit
noritab@sarawak.gov.my
+6082 507 088
+6082 507 089

Unit Latihan

NamaHubungi
Dayang Norhashimah Binti Awang Hashim
Ketua Unit
norhashh@sarawak.gov.my
+6082 507 069
+6082 507 089

Unit Pembangunan

NamaHubungi

Unit Akaun

NamaHubungi
Aziz bin Sarkawi
Akauntan
azizs1@sarawak.gov.my
+6082 507 084
+6082 507 085
Ameyana Fazilla Binti Taip
Penolong Akauntan
ameyanft@sarawak.gov.my
+6082 507 066
+6082 507 085
David Jutin Ak Notel
Pembantu Tadbir (Kewangan)
davidjn@sarawak.gov.my
+6082 507 086
+6082 507 085

Pejabat Agama Islam Bahagian Kuching

NamaHubungi
Ustaz Ramzen bin Ambi
Pegawai Agama Islam Bahagian
ramzena@sarawak.gov.my
Abang Faisah Bin Abang Bujang
Ketua Unit
faisahb@sarawak.gov.my
082-507126

Pejabat Agama Islam Bahagian Samarahan

NamaHubungi
Bahrin Bin Kawi
Pegawai Agama Islam Bahagian
bahrink@sarawak.gov.my
+6082 661 701
082-661705
Erma Suryani binti Jaafar
Penolong Pengarah
ermasj@sarawak.gov.my
+6082 661 701
Ustaz Mohamad Fazrin Bin Fadzil
Penolong Pegawai Hal Ehwal Islam
mohamaff@sarawak.gov.my
+6082 661 701

Pejabat Agama Islam Bahagian Serian

NamaHubungi
Morshidi Bin July
Pegawai Agama Islam Bahagian
morshij1@sarawak.gov.my

Pejabat Agama Islam Bahagian Sri Aman
Pejabat Agama Islam Bahagian Betong

NamaHubungi
Kassim bin Mohidin
Pegawai Agama Islam Bahagian
kassimm1@sarawak.gov.my

Pejabat Agama Islam Bahagian Sarikei
Pejabat Agama Islam Bahagian Sibu
Pejabat Agama Islam Bahagian Mukah

NamaHubungi
Norazaman Bin Abdullah
Pegawai Hal Ehwal Islam
noraajbi@sarawak.gov.my

Pejabat Agama Islam Daerah Daro
Pejabat Agama Islam Bahagian Kapit
Pejabat Agama Islam Bahagian Bintulu
Pejabat Agama Islam Bahagian Miri
Pejabat Agama Islam Bahagian Limbang
Pejabat Agama Islam Daerah Lawas